Zakaz używania przyłbic i szalików? „Należy wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza”

przyłbica maseczka stój ochronny covid koronawirus
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rząd pracuje nad zmianą przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotychczasowe zasłonięcie przyłbicą lub szalikiem nie będzie dozwolone.

Zakaz używania przyłbic i szalików

W piątek prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19, był gościem w programie „Jeden na jeden” TVN 24. Poinformował, że rząd pracuje nad zmianą przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa. Chodzi o zakaz używania przyłbic, chusteczek i szalików.

„Należy wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj (piątek 19 lutego – przyp. red.) pojawi się rozporządzenie dotyczące obowiązku noszenia przynajmniej maseczek chirurgicznych” – powiedział prof. Andrzej Hurban.

Konferencja prasowa

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że dzisiaj (19 lutego) o godz. 15 odbędzie się konferencja prasowa szefa KPRM ministra Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz rzecznika rządu Piotra Müllera. Nie jest znany temat konferencji prasowej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.