Zakaz używania przyłbic i szalików? „Należy wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza”

przyłbica maseczka stój ochronny covid koronawirus
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rząd pracuje nad zmianą przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dotychczasowe zasłonięcie przyłbicą lub szalikiem nie będzie dozwolone.

Zakaz używania przyłbic i szalików

W piątek prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19, był gościem w programie „Jeden na jeden” TVN 24. Poinformował, że rząd pracuje nad zmianą przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa. Chodzi o zakaz używania przyłbic, chusteczek i szalików.

„Należy wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich. Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj (piątek 19 lutego – przyp. red.) pojawi się rozporządzenie dotyczące obowiązku noszenia przynajmniej maseczek chirurgicznych” – powiedział prof. Andrzej Hurban.

Konferencja prasowa

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że dzisiaj (19 lutego) o godz. 15 odbędzie się konferencja prasowa szefa KPRM ministra Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz rzecznika rządu Piotra Müllera. Nie jest znany temat konferencji prasowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.