Zaje…fajna łąka kwietna w naszym regionie

Łąka Kwietna Krasnystaw
łąka kwietna Krasnystaw fot. |Piotr Tujaka

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy!

Kwietna łąka z prawdziwego zdarzenia z Krasnystawu

Zazdrościmy mieszkańcom Krasnystawu i jednocześnie gratulujemy kolorowej i różnorodnej kwietnej łąki uchwyconej na zdjęciach Pana Piotra Tujaka. W Lublinie częściej niż na piękną łąkę możemy natrafić na tabliczki „tu kosimy rzadziej” i symboliczne ilości kwiatów. Często te miejsca, które koszone są rzadziej — utrudniają życie kierowcom i pieszym, ograniczając widoczność. Fajnie, byłoby to zmienić. Taki dywan kwiatów stwarza mniej zagrożeń, a do tego pięknie wygląda, a to tylko kilka z podstawowych zalet takiej łąki.

Czym jest kwietna łąka?

Jest to miejsce pełne kolorów i bioróżnorodności, które przyciąga owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle. Kwietne łąki są często związane z naturalnymi ekosystemami, chociaż mogą być również specjalnie sadzone i pielęgnowane przez ludzi w celach ozdobnych lub ochrony przyrody. Kwietne łąki są niezwykle ważne dla zdrowia środowiska. Kwiaty dostarczają nektar i pyłek, które stanowią pożywienie dla owadów, takich jak pszczoły, które odgrywają kluczową rolę w procesie zapylania roślin. Poprzez zapylanie, owady te pomagają w tworzeniu nowych nasion i promują rozmnażanie się wielu roślin.

Kwietna łąka z Krasnegostawu — kwiatowe boom

Zapraszamy Was do obejrzenia, tego pięknego skrawka zieleni w samym centrum miasta Krasnystaw.

łąka kwietna Krasnystaw
Łąka kwietna Krasnystaw fot. |Piotr Tujaka
maki, chabry łąka kwietna
łąka kwietna Krasnystaw fot. |Piotr Tujaka
centrum miasta łąka kwietna
łąka kwietna Krasnystaw fot. |Piotr Tujaka

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Temat wdzięczny i na czasie. Letnia, wielobarwna rabata na ul. Okrzei. Tym bardziej razi brak poprawności językowej!!!
    Nie… „z Krasnystawu ” i nie „mieszkańcy Krasnystawu” – Z KRASNEGOSTAWU!!!!!

  2. Też zazdroszczę, bo u u nas chlew i syf zostawiają po koszeniu a łąk jak na lekarstwo, prócz Górek Czechowskich, które jacyś inbecyle chcą betonować.