Zainstalowała na komputerze program i patrzyła, jak z jej konta znika 200 tys. zł

kobieta komputer laptop
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kobieta za namową konsultanta od kryptowalut zainstalowała na swoim komputerze program do zdalnego zarządzania i zalogowała się do konta bankowego. Patrzyła, jak z jej konta znika 200 tys. zł.

Oszustwo na zdalny pulpit

W piątek 55-letnia mieszkanka powiatu lubelskiego powiadomiła policjantów o oszustwie. Kobieta oświadczyła, że chciała zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym znalazła w Internecie ofertę brokera, który miał jej pomóc przy inwestowaniu.

Po wypełnieniu odpowiedniego formularza z kobietą skontaktował się rzekomy doradca. Mężczyzna zaproponował, że może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 55-latki.

Konsultant polecił jej zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu aplikacji, kobieta przekazała „doradcy” numer połączenia z aplikacją. Następnie zalogowała się na swoje konto bankowe.

To pozwoliło wykonać sprawcy cztery transakcje na zagraniczne rachunki bankowe w łącznej kwocie blisko 200 tysięcy złotych. Wszystko działo się na oczach i za zgodą pokrzywdzonej, która wierzyła, że jest to element inwestycji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.