Zadzwonił na policję, bo jego była dziewczyna zamierzała popełnić samobójstwo. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Banaszek

22-latka zamierzała popełnić samobójstwo, o czym poinformowała byłego chłopaka. Zaniepokojony mężczyzna poinformował o tym policjantów, którzy udali się pod wskazany adres. Pierwszej pomocy udzielili jej funkcjonariusze, po czym została przewieziona do szpitala.

W niedzielę (26.02) wieczorem z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontaktował się zdenerwowany mężczyzna. Oświadczył on, że jego była dziewczyna zamierza popełnić samobójstwo. Według rozmówcy miała przebywać w wynajętym mieszkaniu. Na miejsce od razu wysłano najbliższy patrol.

Policjanci z 7. komisariatu błyskawicznie weszli do lokalu, gdzie zastali zdesperowaną 22-latkę. Kobieta leżała na podłodze, konieczna była szybka pomoc. Policjanci natychmiast zareagowali i zadbali o jej bezpieczeństwo. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Młoda kobieta została odwieziona do jednego z lubelskich szpitali.

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.