Zadzwonił do sądu i poinformował o bombie. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

sąd lublin sędziowie rejonowy e1492691578611
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Chełma ustalili i zatrzymali żartownisia, który zadzwonił do Sądu Rejonowego w Chełmie z informacją, że w ciągu godziny wybuchnie tam bomba. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W miniony czwartek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby, która ma wybuchnąć w ciągu godziny w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce skierowani zostali policyjni pirotechnicy oraz inne służby.

Zarządca obiektu podjął decyzję o ewakuacji pracowników i petentów w obydwu budynkach sądu. Po sprawdzeniu pomieszczeń i terenu przyległego do obiektów policyjne działania zostały zakończone. Policjanci nie ujawnili żadnych ładunków wybuchowych ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem.

Następnego dnia kryminalni z Chełma zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna został w sobotę doprowadzony do Sądu Rejonowego w Chełmie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem opuszczania miejsca pobytu oraz kraju.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.