Zaczepili na przystanku bezdomnego, a chwilę później go pobili i okradli. Napastnicy są już w rękach policji

Pobili i okradli bezdomnego w Lublinie
Pobili i okradli bezdomnego w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Obaj zaczepili bezdomnego na przystanku, żądając od mężczyzny alkoholu lub pieniędzy. Gdy spotkali się z odmową, pobili i go okradli. Napastnicy są już w rękach policji.

Odpowiedzą za rozbój na bezdomnym

Do rozboju doszło w ostatni weekend w dzielnicy LSM. Jak wynika z ustaleń policji, sprawcy postanowili zaczepić na przystanku autobusowym bezdomnego. Zażądali od niego pieniędzy lub alkoholu. Gdy ten odmówił, stali się agresywni.

„Najpierw mężczyźnie udało się uciec do pobliskiego sklepu. Jednak napastnicy nie dali za wygraną i poczekali na pokrzywdzonego. Mężczyzna został zaatakowany i pobity, gdy ponownie pojawił się na ulicy. Stracił torbę z kosmetykami i ubraniami” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastników. Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat trafili na 4. komisariat. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.