Zabójstwo w gminie Firlej. Zabił dla zabawy? 20-latkowi grozi dożywocie

zabójstwo firlej serock

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Firlej. Jest on podejrzany o zabójstwo 57-letniego mężczyzny, którego ciało sąsiedzi znaleźli na terenie posesji w Serocku.

We wtorek po godz. 6 rano dyżurny lubartowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie posesji w miejscowości Serock w gminie Firlej, znajduje się ciało 57-letniego mężczyzny, który nie daje oznak życia. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon.

– Na ciele 57-latka stwierdzono liczne obrażenia świadczące o udziale osób trzecich w tym zdarzeniu – informuje sierż.szt. Ewelina Skorupska z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Ciało 57-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. W środowy poranek znane już były wstępne przyczyny zgonu mężczyzny – była to niewydolność oddechowo-krążeniowa.

– Mężczyzna posiadał liczne obrażenia głowy i szyi. Były to rany kłute, cięte i tłuczone. Przyczyną zgonu mogło być złamanie podstawy czaszki oraz obrażenia ośrodkowego układu nerwowego. Z naszych ustaleń wynika, że te ciosy zostały zadane kamieniem i nożem – mówi Paweł Majka, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie.

– Prowadzimy postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Do sprawy policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwo. Jest nim 20-letni mieszkaniec gminy Firlej. Mężczyzna miał wszcząć awanturę w miejscu zamieszkania ofiary, po czym doszło do rękoczynów. Zadawał mu liczne uderzenia kamieniem i noże.

Dzisiaj 20-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. Prokuratura wystosowała wniosek o tymczasowy areszt dla sprawcy. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.