Zabójstwo w Chomęciskach Małych. Po dwóch latach śledczy zatrzymali sprawców rozboju

68 103292

Po dwóch latach śledczym udało się rozwikłać zagadkę napadu i zabójstwa 71-latka w Chomęciskach Małych. Mężczyzna został zaatakowany w swoim domu latem 2015 roku. Jego ciało zostało znalezione po kilku dniach.

 

Do napadu doszło w lipcu 2015 r. w miejscowości Chomęciska Małe. W nocy do domu samotnie mieszkającego wówczas 71-letniego mężczyzny wtargnęło trzech młodych mężczyzn. Wszyscy jednocześnie rzucili się na niego zadając uderzenia po twarzy i głowie. Gdy upadł bili i kopali po całym ciele.

 

Napastnicy żądali wydania pieniędzy. Mężczyzna miał posiadać gotówkę ze sprzedaży zwierząt hodowlanych. Nie chciał powiedzieć gdzie schował pieniądze, więc sprawcy kolejne uderzenia zadawali narzędziami gospodarskimi. Przeszukali dom jednak nie znaleźli gotówki. Wychodząc zostawili konającego jeszcze mężczyznę. Jego ciało zostało znalezione kilka dni później.

 

Żmudna praca techników kryminalistyki doprowadziła do zabezpieczenia śladów krwi nie należących do ofiary. Jednocześnie trwała intensywna praca operacyjna śledczych pod kątem wytypowania podejrzanych i pobrania materiału porównawczego do badań. Wytrwałość i zaangażowanie funkcjonariuszy przyniosła w efekty.

 

Policjanci ustalili i potwierdzili badaniami udział w napadzie trzech podejrzanych. To obecnie dwóch 17-latków i 18-latek. W chwili popełnienia zabójstwa mieli 15 i 16 lat. Kodeks karny i ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich pozwala traktować ich jako dorosłych, jeżeli przypisano im popełnienie zabójstwa.

 

Sprawcy przyznali się do popełnienia czynu, złożyli obszerne wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Zamościu w piątek zastosował wobec nich tymczasowe areszty. Za ten czyn podejrzanym grozi kara od 12 do 25 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do kamieniołomów a nie do więzienia gdzie mają wszystko zapewnione
    Dla takich ludzi nie powinno być miejsca
    Kara śmierci to też za mało
    Jaką bestią trzeba być żeby zabić drugiego człowieka