Zabójstwo Eryka w Zamościu. Prokuratura przedstawiła zarzut 16-letniej Gabrieli P.

napis policja na radiowozie
Policja | fot. Dominik Wąsik

Prokuratura Okręgowa w Zamościu przedstawiła 16-letniej Gabrieli P. zarzut pomocnictwa w sprawie śmierci 16-letniego Eryka. Wcześniej zarzuty usłyszało trzech nastolatków.

Śmiertelne pobicie Eryka

Przypomnijmy, że do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka w Zamościu doszło we wtorek (28.02). W sprawie śmierci nastolatka zostały zatrzymane 4 osoby. 17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu. Pozostałym dwóm 16-latkom: Szymonowi J. i Arkadiuszowi P. prokuratura zarzuciła udział w pobiciu. 16-letnia Gabriela P. została przesłuchana i zwolniona do domu.

Wobec Daniela G. sąd zastosował trzymiesięczny areszt, a dwóch 16-latków umieszczono na ten sam okres w schronisku dla nieletnich.

Więcej: Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do aresztu. Jego kompani trafili do schroniska dla nieletnich

Gabriela P. usłyszała zarzut w sprawie śmiertelnego pobicia Eryka

W poniedziałek (6.03) prokuratura z Zamościa zmieniła zdanie i przedstawiła Gabrieli P. zarzut pomocnictwa do udziału w pobiciu Eryka. Śledczy zastrzegają, że ze względu na dobro postępowania prokuratura na razie nie ujawnia szczegółów wyjaśnień złożonych przez 16-latkę.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała wniosek do sądu rodzinnego o zastosowanie izolacyjnego środka tymczasowego w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich. Według ustaleń śledczych, Gabriela P. nie brała bezpośrednio udziału w tym zdarzeniu, natomiast wskazała sprawcom m.in., o której godzinie Eryk kończy lekcje, oraz wskazała go.

Prokuratura wskazała, że kluczowe znaczenie dla decyzji o przedstawieniu zarzutu Gabrieli P. miało uzupełnienie materiału dowodowego o treść korespondencji zawartej w telefonach należących do uczestników zdarzenia.

Pogrzeb Eryka

W poniedziałek (6.03) o godzinie 11 odbył się pogrzeb 16-letniego Eryka. Żegnała go rodzina, koledzy, uczniowie miejscowych szkół oraz mieszkańcy Zamościa.

Źródło: TVN 24, Onet

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Wskazała kogo mają pobić… I ja zwolnili….. Czyli to ona jest głównym sprawcą tego.

 2. Kara musi by adekwatna do popełnionego czynu najlepiej OKO ZA OKO
  Wszyscy są jednakowo winni bez wyjątku, a ona w szczególności

 3. Dalej widać ze stary ma chody i gówniarę nie spotka żadna kara . Przeciez nagrywała jak go zabijają i sama zleciła pobicie to jak nie miała związku? Za grama zioła dostaniecie 5 lat albo i więcej a za zabójstwo to wam jeszcze rączkę pocałują i powiedzą z Wro nie wy. Ku*wa, takie cyrki tylko w Polsce. Jaki przykład dają sady i prawi polskie? Wlansie taki…

 4. Gdyby nie ta gówniara,nie byłoby pogrzebu Eryka.To było zlecone pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

 5. To było zlecenie zabójstwa. Nie bójmy się używać takich słów , ta dziewucha zleciła im zabójstwo a nie tylko powiedziała to ten i o tej kończy lekcje.
  Powinna zostać surowo ukarana i postawiony jej inny zarzut. Nie udział w pobiciu a udział w morderstwie

 6. Ta dziewczyna powinna być skazana za zlecenie zabójstwa . Ona kazala go pobić oraz podała namiary gdzie on się znajduje.

 7. Jak dla mnie za zlecenie pobicia i wskazania osoby to już jedno za uczestniczenie i nagrywanie to już drugie za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu trzecie a gdyby jeszcze przycisnąć chłopaków którzy to zrobili to wyszło by że też coś swojego dołożyła i taka będzie miała najmniejsza karę. A wszyscy którzy w tym uczestniczyli powinni mieć przedstawiony zarzut za pobicie ze skutkiem śmiertelnym bo to było zaplanowane a każde jedno uderzenie mogło się przyczynić do śmierci

 8. Do schroniska dla psów ja a nie nieletnich,tak się zachowują zwierzęta nie ludzie