Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do aresztu. Jego kompani trafili do schroniska dla nieletnich

Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do tymczasowego aresztu
Daniel G. podejrzany o zabójstwo Eryka trafił do tymczasowego aresztu | fot. KWP Lublin

Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla 17-letniego Daniela G., który jest podejrzany o zabójstwo 16-letniego Eryka. Natomiast dwaj 16-latkowie odpowiedzą za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Tymczasowy areszt dla Daniela G.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wtorek (28.02) po południu w centrum Zamościa. Nieznani wówczas sprawcy zaatakowali i brutalnie pobili 16-letniego Eryka. Życia chłopca, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować.

Policjanci w ciągu kilku godzin od zdarzenia ustalili dane napastników. Zatrzymali 4 osoby w wieku 16 i 17 lat, które brały udział w zajściu. Funkcjonariusze wykonali czynności i zgromadzili materiał dowodowy, który był niezbędny do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz roli poszczególnych zatrzymanych.

Więcej: To kopnięcie było śmiertelne! Według ustaleń to Daniel G. zabił Eryka, bo ten miał rozpowiadać plotki po szkole

W czwartek (2.03) zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która w tej sprawie prowadzi śledztwo. Dwóch 16-latków odpowie za czyn karalny udziału w pobiciu, którego następstwem była śmierć człowieka. Najbliższe 3 miesiące spędzą oni w schronisku dla nieletnich.

Z kolei 17-letni Daniel G. usłyszał dwa zarzuty: udziału w pobiciu oraz zabójstwa. W jego przypadku Sąd Rejonowy w Zamościu również przychylił się do wniosku policji i prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego.

17-latek w najbliższym czasie trafi na 3 miesiące do aresztu. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności – mówi st. asp. Katarzyna Szewczuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Na obecnym etapie nie usłyszała zarzutów 16-letnia dziewczyna, która w tej sprawie również była zatrzymana przez policję. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. a co z ta dziewczyna co to za jakies faworyzowanie powinna siedziec w poprawczaku albo miec areszt nie wezwała policji nie pomogła nie zareagowała!

  2. Dokładnie. Dziewczyna również tam była to również powinna zostać ukarana,bez znaczenia kim jest jej Tata. Nie ważne,że nie kopnęła,nie biła,nie dotykała. Inni gdy idą gromadą i jeden coś zrobi – wszyscy są ukarani bez względu który z nich to zrobił ,więc w tej sprawie również nie powinno być taryfy ulgowej. BYŁA, NIE ZAREAGOWAŁA,więc również do odsiadki,może to coś na uczy. Za czyny się płaci wysoką cenę.Zwolniona to może być osoba,która to widziała( świadek) ,a nie osoba,która tam była z nimi na miejscu zdarzenia. Karają niewinne osoby nie raz,bo były świadkami i nie zareagowały – to jest dziwne.. Taka Polska. A w tej sytuacji? Była z nimi ,nie zareagowała. Bała się ich? Swoich kolegów?- Nie. A może powie,że ja zastraszyli i będzie oczyszczona z zarzutów.. Szła z nimi za chłopakiem i wiedziała po co idą,więc powinna ponieść tego konsekwencje jak i inni.

  3. I jeszcze nagrywała wszystko telefonem a następnie rozesłała do znajomych. No ale córeczka policjanta więc ..

  4. Ponoc ojcem tej dziewczyny jest komendant takze upieklo jej sie. Masakra

  5. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą też powinna być kara pomimo tego że są jeszcze nieletni. Z tego co krąży po internecie to było wszystko zorganizowane I zaplanowane przez tą dziewczynę .Prokuratura kręci i mataczy bo to córka policjanta. A czy w przypadku popełnienia przestępstwa przez nieletniego to rodzice nie odpowiadają za dziecko i ciekawe czy tatuś jest dalej czynnym policjantem i czy nie został zawieszony na czas prowadzenia śledztwa.