Zaatakował sąsiadów maczetami, bo zwrócili mu uwagę, żeby nie śmiecił na ich posesji

25-latek zaatakował sąsiadów maczetami w Bełżycach
25-latek zaatakował sąsiadów maczetami w Bełżycach | fot. KP Bełżyce

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który zaatakował sąsiadów po tym, jak przed kilkoma dniami zwrócili mu uwagę, by ten nie zaśmiecał ich posesji.

Zaatakował maczetami w Bełżycach

Do zdarzenia doszło w niedzielę (18.07) około godz. 12 na ul. Kazimierskiej w Bełżycach. Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadków zdarzenia, że na ulicy trwa awantura pomiędzy trzema mężczyznami i jeden z nich miał mieć maczety.

Na miejscu interweniujący policjanci zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał powierzchowne rozcięcie, natomiast drugi w trakcie zajścia doznał rany nogi i konieczna była pomoc medyczna. Na miejscu nie było już  sprawcy.

Jak się okazało, napastnikiem był mieszkający kilkaset metrów dalej mieszkaniec Bełżyc. Funkcjonariusze od razu weszli na posesję i tam zatrzymali 25-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano krew do badań.

„Zatrzymany był pobudzony i bardzo agresywny. W trakcie czynności wyzywał i znieważał funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże i włamania” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, iż sprawca przyszedł na ich posesję z dwiema maczetami, zaczął dobijać się do drzwi i grozić zabójstwem. Gdy tylko zobaczył pokrzywdzonych, zaatakował ich maczetami.

Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia był fakt, iż jeden z pokrzywdzonych zwrócił kilka dni wcześniej uwagę 25-latkowi, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji. Policjanci cały czas zbierają dowody w sprawie.

25-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie gróź karalnych, uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów i zmuszenie do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.