Zaatakował kobietę na ulicy. Gdy nie chciała oddać torebki, przewrócił ją i zaczął bić

68 159063
Dotkliwie pobił kobietę, której chciał ukraść torebkę | fot. KPP Łuków

Policjanci zatrzymali 20-latka, który próbował ukraść torebkę kobiecie, gdy ta szła ulicą. Kiedy nie chciała mu jej oddać, przewrócił ją i zaczął bić. Pomogli świadkowie, którzy ujęli sprawcę.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 20 na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie. Policjanci zostali powiadomieni o ujęciu młodego mężczyzny, który próbował ukraść kobiecie torebkę. Jak relacjonował 37-latek, idąc osiedlową uliczką, usłyszał krzyk wzywającej pomocy kobiety. Wówczas zauważył młodzieńca bijącego leżącą na ulicy kobietę. Napastnik chciał wyrwać jej torebkę.

Zgłaszający ruszył na pomoc napadniętej kobiecie, a po chwili przyłączył się do niego 39-letni mieszkaniec pobliskiego bloku, który zauważył całe zdarzenie. Napastnik widząc biegnących w jego kierunku mężczyzn, natychmiast rzucił się do ucieczki, lecz po krótkim pościgu został ujęty.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia wezwano policjantów. Okazało się, że pobita kobieta doznała obrażeń, dlatego trafiła do szpitala. Na szczęście stwierdzone urazy nie zagrażają jej życiu. Sprawcą okazał się być 20-latek z gminy Łuków. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.