Za siku lub „dwójeczkę” na Dworcu Lublin będzie trzeba zapłacić

Toaleta na Dworcu Lublin
Toaleta na Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego przymierza się do uruchomienia systemu opłat za korzystanie z toalety na Dworcu Lublin. Za siku lub „dwójeczkę” zapłacimy jeszcze w tym roku.

Koniec bezpłatnej toalety na Dworcu Lublin

Przypomnijmy, że od otwarcia Dworca Lublin korzystanie z toalet znajdujących się w budynku dworca na parterze i pierwszym piętrze było bezpłatne. Jako że „za darmo to uczciwa cena” wielu pasażerów pobliskiego dworca PKP, by zaoszczędzić 4 zł (tyle kosztuje możliwość skorzystania z toalety na dworcu kolejowym – red.), robi sobie spacerek na Dworzec Lublin.

Wszystko na to wskazuje, że za siku lub „dwójeczkę” na Dworcu Lublin już wkrótce również będzie trzeba zapłacić. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poszukuje firmy, która uruchomi w toaletach na terenie dworca autobusowego systemu płatnej toalety.

Jak czytamy w dokumentacji zamówienia, system płatnej kontroli dostępu do toalet ma być wyposażony w samoobsługowy automat do obsługi i poboru opłat za wejście do toalety umożliwiający płatności gotówkowe (bez wydawania reszty) oraz bezgotówkowe kartą i za pomocą telefonów komórkowych.

Kontrola dostępu do toalet zlokalizowanych na parterze ma odbywać się poprzez bramki obrotowe trójramienne typu tripod oraz bramkę uchylną z napędem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Natomiast na piętrze wejście do toalet będzie odbywać się poprzez elektrozamki w drzwiach.

Na ten moment ZTM nie ujawnił cennika toalety, który ma obowiązywać w Dworcu Lublin. Wiadomo, że pracownicy dworca będą korzystać z toalet nieodpłatnie, a umożliwią im to specjalne karty.

ZTM na oferty firm zainteresowanych zleceniem czeka do środy, 19 czerwca. Wyłoniony wykonawca będzie miał maksymalnie 90 dni na realizację zamówienia. Oznacza to, że na skorzystanie z toalety na Dworcu Lublin przyjdzie nam zapłacić jeszcze w tym roku.

>> Aktualizacja: Toaleta na Dworcu Lublin na razie pozostanie bezpłatna. Są chętni na dostawę systemu, ale złożone oferty przekraczają budżet

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.