Za oknem jesień. Pierwsze spółdzielnie i wspólnoty już grzeją. Zobacz, kiedy zrobi się ciepło

ogrzewanie grzejnik kaloryfer
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na zewnątrz coraz chłodniej, a mieszkańcy wielu bloków narzekają na zimne kaloryfery. Pierwsze wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zdecydowały się na włączenie ogrzewania.

Sezon grzewczy 2021/2022 w Lublinie. Kiedy włączą ogrzewanie?

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (LPEC) otrzymuje coraz więcej zgłoszeń od odbiorców dotyczących uruchomienia ogrzewania. Ciepło systemowe płynie już m.in do niektórych wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, placówek edukacyjnych, budynków usługowo-handlowych i instytucji publicznych.

„Dziś dostawę ciepła uruchomimy do Spółdzielni Mieszkaniowej CZUBY” – informuje Teresa Stępniak-Romanek z LPEC Lublin. Z informacji przekazanych przez mieszkańców wiemy, że ogrzewanie mają już mieszkańcy m.in. w dzielnicy Wrotków i Kalinowszczyzna.

„Obecnie to odbiorcy decydują, kiedy chcą rozpocząć ogrzewane w swoich budynkach. Zachęcamy, aby nie zwlekać z tą decyzją i nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia bryły budynku. Ogrzanie takiego wyziębionego obiektu jest o wiele bardziej kosztowne niż utrzymanie względnie stałej temperatury” – mówi Teresa Stępniak-Romanek.

Mieszkańcy i użytkownicy lokali w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów. Zarządcy (administratorzy) decyzję o rozpoczęciu dostawy ciepła przekazują do LPEC.

Zawory na „5”

„Przypominamy mieszkańcom Lublina, aby przed planowanym rozpoczęciem dostawy ciepła maksymalne odkręcili zawory termostatyczne przy swoich kaloryferach. Dzięki tej drobnej czynności unikniemy zapowietrzenia grzejników, podczas napełniania wodą instalacji centralnego ogrzewania” – przypomina LPEC.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.