Za mandat możesz zapłacić kartą. Lubelscy policjanci mają terminale

Za mandat możesz zapłacić kartą. Lubelscy policjanci mają terminale
Za mandat zapłacisz kartą w radiowozie. Policjanci dostali terminale płatnicze | fot. Policja

Policjanci z województwa lubelskiego od 24 stycznia są sukcesywnie wyposażani w terminale płatnicze. Potrwa to do 2 lutego. Łącznie w naszym regionie będzie 108 sztuk takich urządzeń.

Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie na lubelskich drogach, już mogą opłacić mandat przy pomocy karty płatniczej. A to za sprawą wyposażenia policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w terminale płatnicze.

– Terminale od 24 stycznia są wdrażane do użytkowania przez policjantów ruchu drogowego na terenie województwa lubelskiego. Łączna ilość terminali to 108 sztuk – informuje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Większość komend policji z naszego województwa już je posiada. – Ostatnią komendą, do której trafią terminale będzie komenda w Łukowie, nastąpi to 2 lutego. Najwięcej, bo 26 sztuk trafiło do policjantów z komendy miejskiej w Lublinie. Pozostałe zostały rozdysponowane do 19 komend z naszego województwa – dodaje Fijołek.

Pin i zielony poproszę

Osoba ukarana mandatem karnym będzie mogła dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. Policjanci wykorzystując terminal będą przede wszystkim musieli zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej.

Czynności osoby korzystającej z tej formy płatności ograniczają się do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności.

Czy każdy radiowóz jest wyposażony w taki terminal? – Terminale płatnicze nie są przypisane do konkretnego radiowozu. Policjanci pobierają je przed wyjściem na służbę – wyjaśnia Fijołek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.