Za „krzywe spojrzenie” zostali pobici. Sprawcy ataku w rękach policji

pobicie kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Czterech chuliganów dotkliwie pobiło trzech mieszkańców Białej Podlaskiej za to, że źle na nich spojrzeli. Za rozbój grozi im teraz do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Dyżurny policji powiadomiony został o pobiciu kilku osób na parkingu przy ul. Bieńkowskiego. Na miejsce pojechał patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Ustalili, że trzech pokrzywdzonych wyszło z jednej z restauracji. Za nimi wybiegli też sprawcy, którzy już na parkingu zaczęli bić i kopać ich po całym ciele. Pokrzywdzeni oświadczyli, że nie znali napastników ani też powodu ich zachowania.

W trakcie wykonywanych czynności, dzięki pomocy świadka zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu łosickiego.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia pozostałych osób podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Trzej mężczyźni w wieku 19-27 lat również mieszkańcy powiatu łosickiego zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że tego wieczoru siedzieli z pokrzywdzonymi przy sąsiednich stolikach a ci kilka razy na nich spojrzeli. To właśnie sprowokować miało sprawców do dalszych działań.

Teraz o losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za przestępstwo to grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.