Z siekierą i nożem przyszli do 25-latka. Okradli jego mieszkanie w centrum Lublina

siekiera
Zdjęcie ilustracyjne | fot. flickr

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie czworo mieszkańców Lublina. Młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat i 16 latka weszki do mieszkania 25-latka wyposażeni w siekierę i nóż.

Okradli mieszkanie w centrum Lublina

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w centrum Lublina. Do mieszkania 25-latka zapukała znajoma 16-latka. Gdy mężczyzna otworzył drzwi okazało się, że nie przyszła sama.

Razem z nią do mieszkania weszło trzech młodych mężczyzn wyposażonych w siekierę oraz nóż. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego, po czym zaczęli wynosić z mieszkania wartościowe przedmioty.

Ich łupem padły kluczyki do samochodu, telewizor, konsola do gier, antena telewizyjna, ale także drobny sprzęt agd. Łączne straty oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony od razy po zdarzeniu zadzwonił na policję. Biorący udział w czynnościach wywiadowcy niemal do razu wpadli na trop sprawców i zatrzymali trzy osoby. Jeden z mężczyzn zdołał uciec.

„Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu 4 oraz kryminalni z KMP szybko namierzyli ukrywającego się mężczyznę. 24-letni recydywista wpadł dzisiaj rano na terenie powiatu lubartowskiego” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Zatrzymani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat zostali już tymczasowo aresztowani. 16-latka został oddana pod dozór policji, natomiast zatrzymany dzisiaj 24-latek czeka na przedstawienia zarzutów w warunkach recydywy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.