Z samochodu trafili prosto do aresztu. Kierowca i pasażer byli poszukiwani

travel 2724325 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem 37-latka. Jak się okazało on, jak i podróżujący z nim 32-latek byli poszukiwani. Dodatkowo 37-latek prowadził pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zwrócili uwagę na jadącego całą szerokością jezdni kierowcę forda w miejscowości Prawidniki. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli.

Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. W trakcie badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie na koncie 37-latka.

„W trakcie legitymowania okazało się, że mieszkaniec powiatu lubelskiego posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany do odbycia kary blisko 2 lat więzienia” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

W trakcie kontroli funkcjonariusze postanowili również sprawdzić siedzącego na fotelu pasażera 42-latka. Jak się okazało, on też był poszukiwany. Mężczyzna ma do dobycia zaległą karę pozbawienia wolności w wymiarze blisko pół roku.

Obaj wprost z samochodu trafili do celi i już rozpoczęli odbywanie zaległych kar. 37-latek dodatkowo usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pomimo prawomocnego zakazu oraz pod wpływem alkoholu. Może mu grozić dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.