Z nożem w ręku zaczepiali przechodniów, żądając pieniędzy. Policjanci zatrzymali 13-latka i jego 12-letniego kompana

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Dzięki operatorowi monitoringu miejskiego udało się zatrzymać dwóch agresywnych nastolatków, którzy grozili nożem przechodniom w centrum Lublina. 13-latek i jego 12-letni kompan próbowali w ten sposób zastraszać innych nastolatków i wyłudzić od nich pieniądze.

Dwóch nastolatków groziło nożem przechodniom

Do tych zdarzeń doszło w centrum Lublina. Z uzyskanych przez policję informacji wynikało, iż dwaj nastolatkowie w sposób agresywny zaczepiali przechodniów przy al. Tysiąclecia, domagając się od nich pieniędzy. Tego dnia do komendy miejskiej z rodzicami zgłosili się dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat.

„Obaj oświadczyli, że zostali zaczepieni przez agresorów, którzy grozili im nożem. W jednym przypadku sprawcy, zastraszając nastolatka, wyłudzili pieniądze” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kryminalni od razu zajęli się sprawą, szybko ustalili wizerunki agresywnych nastolatków. Następnie współpracując z monitoringiem miejskim, w poniedziałek (24.10) zatrzymali nieletnich.

„13-latek został przesłuchany i odpowie jako sprawca czynu karalnego za rozbój oraz usiłowanie rozboju. Decyzją sądu rodzinnego trafi do zamkniętego ośrodka. Z kolei drugi z agresorów z uwagi na wiek został przekazany rodzicom. Pozostanie w zainteresowaniu sądu dla nieletnich” – informuje nadkom. Gołębiowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.