Z milionem pomysłów i dziesięcioma milionami złotych wsparcia. Fintech Kryptowaluty.pl wkracza do gry

Siedziba Kryptowaluty.pl
Siedziba Kryptowaluty.pl

Mniej niż 10 proc. wszystkich kantorów w Polsce umożliwia wymianę kryptowalut. Za chwilę to się zmieni, bo Kryptowaluty.pl rozrastają się w szybkim tempie. Z kluczowym inwestorem oraz zespołem doświadczonych specjalistów na pokładzie firma wprowadza swoje usługi do kilkuset punktów skupu-sprzedaży walut, rozwija sieć partnerstw i gwarantuje pokrycie ewentualnych strat z inwestycji. Chce też odczarować wizerunek branży, edukując adeptów kryptowalut.

Grudzień 2021 roku był ważnym miesiącem dla polskiego sektora fintech. Wówczas rynek wzbogacił się o kolejnego gracza – kantor Kryptowaluty.pl. Projekt zmienił właściciela oraz zarząd, zbudował nowy zespół i przeszedł gruntowny rebranding. Jak twierdzą zarządzający, pomysł na biznes zrodził się jeszcze kilka lat temu, gdy cały świat przeżywał boom na inwestowanie w aktywa cyfrowe.

„Widać, że gra była warta świeczki: rosnące zainteresowanie ofertą kantorową obserwujemy nie tylko wśród klientów, ale także inwestorów. Możemy się rozwijać dzięki polskiej grupie kapitałowej RIVA Finance, która uwierzyła w pomysł i przeznaczyła na rozwój 10 mln zł” – podkreśla Daniel Gos, prezes spółki Neosell, właściciela Kryptowaluty.pl.

Po zapewnieniu płynności finansowej i zbudowaniu zaplecza kadrowego zespół nabiera wiatru w żagle i rozpoczyna ekspansję. We wrześniu wystartuje z pierwszą na polskim rynku akcją, która ma pokazać, że inwestowanie w kryptowaluty niekoniecznie wiąże się z dużym ryzykiem.

„Z myślą o początkujących użytkownikach chcemy zagwarantować pokrycie części ewentualnych strat, a w przypadku niewielkiej inwestycji nawet całej kwoty” – wyjaśnia Artur Sikora, pomysłodawca akcji.

Pieniądz wirtualny, a gotówka realna

Obecnie kantor online obsługuje 10 walut wirtualnych, a także umożliwia wymianę 4 tokenów w blisko 200 punktach na terenie całego kraju. Z tej drugiej opcji klienci Kryptowaluty.pl mogą korzystać od marca 2022 r. To wtedy podpisane zostało porozumienie z Kanga Exchange – operatorem jednej z największych w Polsce sieci kantorów stacjonarnych.

Usługa handlu kryptowalutami kierowana jest głównie do klientów indywidualnych. Natomiast dla osób prowadzących punkty skupu-sprzedaży walut firma przygotowała program franczyzowy. Swój system może bowiem bezpłatnie zintegrować z infrastrukturą tradycyjnego kantoru.

„W tej chwili mniej niż 10 proc. punktów w Polsce obsługuje pieniądz wirtualny. Dostrzegamy w nim potencjał, dlatego chcemy przyspieszyć transformację cyfrową tej części sektora finansowego” – mówi Daniel Gos.

Przyszłość w bitomatach i własnym tokenie

Jednym z trendów w branży pośredników kryptowalutowych jest automatyzacja strategii inwestycyjnej dla klientów. To samo dotyczy emisji tokenów firmowych, których posiadacze zyskują różne korzyści, takie jak niższe opłaty transakcyjne czy gwarantowany udział w bezpłatnym rozdaniu kryptowalut (tzw. airdrop). Dlatego poza uzupełnieniem oferty kantoru o popularne tokeny zespół chce popularyzować narzędzia do pasywnego inwestowania i dodatkowo wynagradzać klientów, którzy zaufają firmie.

W planach jest również zaprezentowanie aplikacji mobilnej na urządzenia z systemami iOS i Android, a także uruchomienie bramek płatności oraz usługi bezpośredniej wymiany kryptowalut pomiędzy użytkownikami.

Jednak priorytetem na kolejne miesiące pozostaje rozszerzanie sieci kantorów stacjonarnych.

„To ważny element naszej ekspansji, którą chcemy kontynuować poprzez rozwój własnych punktów. W realizacji tej ambicji z pewnością pomogą tzw. wyspy w centrach handlowych i bitomaty, czyli urządzenia do wymiany kryptowalut. Najbardziej zyskają ci, którzy dopiero odkrywają branżę i chcieliby od razu spieniężyć swoje aktywa” – twierdzi Karol Zieliński, członek zarządu Neosell.

Ważnym aspektem dla projektu jest edukowanie początkujących w zakresie kryptowalut oraz informowanie o zachodzących trendach. Aby realizować ten cel, firma uruchomiła bloga i kanał w popularnej sieci społecznościowej. Jak mówi Krystian Nguyen, streamer i YouTuber, autor odcinków:

„Zależy nam, aby czytelnicy i widzowie mieli dostęp do ważnych i aktualnych treści. W ramach „Uniwersytetu Kryptowalut” tłumaczymy podstawy tego sektora. Jednocześnie co tydzień przygotowujemy przegląd najciekawszych wiadomości ze świata kryptowalut, żeby całe nasze otoczenie nie wypadło z obiegu”.

krypto

O Kryptowaluty.pl

Kryptowaluty.pl to polski kantor kryptowalutowy, który świadczy usługi zarówno online, jak i stacjonarnie w kilkuset punktach na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. W 2021 roku, w wyniku nawiązania współpracy z grupą kapitałową RIVA Finance, projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Fundusze te zamierza przeznaczyć na rozwój takich usług, jak np. wsparcie w rozliczeniach podatkowych aktywów cyfrowych, sieć bitomatów samoobsługowych i własnych punktów wymiany kryptowalut, bramki płatności wirtualnych czy bezpośrednia sprzedaż pomiędzy użytkownikami.

Firma jest wpisana przez UKNF do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych (nr RDDW-111), a także może się pochwalić w pełni polską strukturą i kapitałem krajowym. Misją Kryptowaluty.pl jest doprowadzenie do powszechnej adopcji walut wirtualnych w Polsce. Ten cel chce realizować m.in. poprzez odczarowanie niekorzystnego wizerunku branży i edukowanie swojego otoczenia w zakresie kryptowalut.

kantor kryptowaluty.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.