Z Białegostoku prosto do Lublina. W kwietniu odbędzie się pierwsza edycja jarmarku ogrodniczego „Kresowy Ogród”

Jarmark ogrodniczy
Jarmark ogrodniczy | fot. Adobe Stock

Oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale jak udało nam się ustalić, w kwietniu rośliny opanują teren Błoni pod Zamkiem. A to za sprawą jarmarku ogrodniczego „Kresowy Ogród”, który przyjedzie do nas prosto z Białegostoku.

Jarmark ogrodniczy Kresowy Ogród w Lublinie

Pierwsze edycja jarmarku ogrodniczego „Kresowy Ogród” w Lublinie odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia 2023 r. na terenie Błoni pod Zamkiem. Prezydent Lublina wyraził zgodę na wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej tego terenu z przeznaczeniem na organizację jarmarku ogrodniczego Kresowy Ogród.

Ten jarmark ogrodniczy jest bardzo popularny w Białymstoku, z którego się wywodzi. Celem jarmarku jest prezentacja oraz sprzedaż roślin do ogrodów, pomieszczeń, na tarasy i balkony, a także produktów wspomagających ich rozwój i pielęgnację. Swoją ofertę przedstawiają także producenci niezbędnego sprzętu, narzędzi ogrodniczych, mebli i ceramiki i wszelkiego rodzaju rękodzieła.

Kresowy Ogród to również jarmark produktów regionalnych przetworów i trunków. W ofercie są swojskie wędliny, regionalne piwo, nalewki, sery czy chałwa.

Jak będzie wyglądała lubelska wersja jarmarku? Na szczegóły dotyczące wydarzenia musimy jeszcze poczekać.

Aktualizacja

Wydarzenie z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się w powyższym terminie. Jarmark ogrodniczy odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu.

Zobacz: Co to jest Food Forest? Jak zrobić las żywności i uniezależnić się od zakupów w sklepach?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.