„Wyzwanie przyjęte” na Facebooku. O co chodzi ze zdjęciami z dzieciństwa?

"Wyzwanie przyjęte" na Facebooku. O co chodzi ze zdjęciami z dzieciństwa?
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od kilku dni możemy zaobserwować nietypową aktywność swoich znajomych na Facebooku. Chodzi o publikowanie starych zdjęć z dzieciństwa z dopiskiem ,,wyzwanie przyjęte”.

Użytkownicy portali społecznościowych Facebook i Instagram biorą udział w nietypowej zabawie. Publikują swoje zdjęcia z dzieciństwa i młodości, oznaczając w postach swoich znajomych. W ten sposób rzucają im wyzwanie. Znajomy, który polubił zdjęcie, zazwyczaj dostaje wiadomość o tej treści:

Wyzwanie przyjęte na Facebooku

„Hej! Przesyłam dalej to wyzwanie z pozdrowieniami. Kolej na Ciebie! Polubiłeś moje zdjęcie. Teraz Ty musisz wstawić zdjęcie z młodości i zatytułować je: ,,wyzwanie przyjęte”. Wyślij tę wiadomość wszystkim, którzy polubią Twoje zdjęcie i rzuć im wyzwanie. Proszę nie zatrzymuj tej zabawy! Jest wesoło i jest co wspominać, a poza tym można oderwać się od codzienności.”

Zabawa ze wstawianiem starych zdjęć na Facebooka

Jest to nic innego jak kolejny łańcuszek internetowy. Jaki jest jego cel? To proste: w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa większość z nas stara się przesiadywać w domu. Tego typu rozrywka pozwala na chwilę oderwać się od nieprzyjemnej codzienności, w której musimy nauczyć się żyć w obliczu zagrożenia spowodowanego koronawirusem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.