Wyszedł i nie wrócił. Mężczyznę odnaleziono po 23 latach

Policja | Zdjęcie ilustracyjne: Dominik Wąsik

Puławscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który zaginął 23 lata temu. Mężczyzna stracił pamięć przez chorobę.

W 1992 roku, wówczas 29 letni mężczyzna wyszedł z placówki leczniczej w Celejowie. Policjanci zajęli się jego poszukiwaniami. Młody mężczyzna, u którego zdiagnozowano chorobę schizofreniczną nie nawiązał kontaktu z rodziną. Był typem samotnika, zamkniętym w sobie. Nie odnaleziono również jego zwłok.

– Pomimo upływu wielu lat od zaginięcia takie sprawy są kontynuowane przy wykorzystaniu nowych technik kryminalistycznych. Z uwagi na to czynności poszukiwawcze, analizy różnych baz danych były ciągle prowadzone – mówi Marcin Koper z puławskiej policji.

Na początku tego roku pobrano materiał biologiczny do dalszych badań od matki zaginionego. Dzięki porównaniu posiadanych już danych specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji ustalili, że poszukiwany mężczyzna żyje.

Okazało się, że mężczyzna z powodu choroby stracił całkowicie pamięć.  Sąd w Lublińcu w 2013 roku nadał mężczyźnie nową tożsamość. Puławscy policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i  Identyfikacji Osób zwrócili się już do Sądu o przywrócenie tożsamości mężczyźnie oraz do  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o udzielenie pomocy odnalezionemu.  52 latek ma obecnie status bezdomnego. Policjanci powiadomili również rodzinę odnalezionego po 23 latach mężczyzny o ustaleniach kryminalnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.