Wystartował o północy, a już nie działa. Problem z systemem „Twój e-PIT”

twoj epit podatki gov
Strona epit.podatki.gov.pl nie działa

Od rana rządowa strona epit.podatki.gov.pl nie odpowiada. System „Twój e-PIT” wystartował o północy, a już przestał działać. Informatycy walczą z awarią serwera strony.

Elektroniczny system Krajowej Administracji epit.podatki.gov.pl nie odpowiada. System „Twój e-PIT” wystartował chwilę po północy. Rano system się zawiesił i przestał działać. Nie wiadomo jak długo potrwa awaria.

Twój e-PIT – nowa usługa na portalu podatkowym

„Nasze systemy informatyczne są już na tyle zaawansowane i wyposażone w odpowiednie dane, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do rozliczeń podatkowych. Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków” – mówi prof. Teresa Czerwińska, minister finansów.

Więcej o systemie „Twój e-PIT” przeczytasz tutaj – Fiskus rozliczy PIT za podatnika. Nie trzeba iść do urzędu i składać żadnego wniosku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.