Wysoki stan wody na Wiśle w Puławach. Osiągnęła historyczny poziom z roku 1934

Wisła w Puławach osiągnęła historyczny poziom z roku 1934 | fot. czytelnik Marcin

Wisła w Puławach we wtorek przed południem osiągnęła poziom 620 centymetrów, czyli o 170 cm powyżej stanu ostrzegawczego. Tym samym jest to historyczny poziom Wisły z 1934 roku.

W poniedziałek prezydent Puław Paweł Maj wraz ze służbami przeprowadził wizję lokalną nabrzeża Wisły w granicach administracyjnych miasta oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Polegała ona na sprawdzeniu wałów przeciwpowodziowych i infrastruktury wzdłuż rzeki Wisły.

Podczas szczegółowego przeglądu wałów rzeki Wisły nie stwierdzono przesiąków. Wystąpiło jedynie zalanie znacznej części terenu w północnej części miasta za osadnikiem Zakładów Azotowych, w stronę Wólki Gołębskiej. Obszary te, to w większości zadrzewienia i nieużytki. Zjawisko to nie stanowi zagrożenia dla infrastruktury miasta, jak również bezpieczeństwa mieszkańców” – komentuje prezydent Puław.

W poniedziałek przez Puławy przeszła fala kulminacyjna Wisły, której poziom osiągnął 6,5 metra. Dzisiaj z godziny na godzinę stan Wisły powoli opada i jak poinformował nas czytelnik Marcin, na godzinę 11.00 jej wynosił 6,2 m. W środę prawdopodobnie Wisła osiągnie poziom poniżej stanu alarmowego (5,5 m).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.