Wysiedli za mężczyzną z autobusu, a później go pobili i okradli. Są w rękach policji

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia 61-latka w Turce
Policjanci zatrzymali sprawców pobicia 61-latka w Turce | fot. KMP Lublin

Najpierw zaproponowali wspólne piwa, a później pobili i okradli 61-latka. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy odpowiedzą za rozbój w Turce.

Pobili 61-latka w Turce

Do zdarzenia doszło w połowie maja w Turce pod Lublinem. Z ustaleń policji wynika, że 61-latek jechał autobusem komunikacji miejskiej. Na przystanku wysiadło za nim dwóch młodych mężczyzn. Jednego z nich kojarzył z widzenia.

Sprawcy zaproponowali mieszkańcowi Lublina piwo. Zaprosili go za pobliski sklep i tam przy trzepaku zaczęli spożywać alkohol. Po wypiciu kilku łyków nagle jeden z mężczyzn zaatakował pokrzywdzonego, obalając go na ziemię. Następnie bili go i podduszali.

„Mężczyźni wyciągnęli z kieszeni 61-latka telefon, po czym zbiegli z miejsca. Wartość mienia oszacowano na 1000 złotych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Pokrzywdzony zgłosił sprawę policjantom. Kryminalni z komendy miejskiej ustalili dane sprawców i ich zatrzymali. W jednym z lubelskich lombardów odzyskali skradziony telefon komórkowy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Dzisiaj policjanci i prokurator wnioskują do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I łeb z Turki. Małolat, a wali pryty jak stary menel.. Współczuję rodzicom takiego potomka. Brak słów, mam nadzieję że będą w więzieniu kible szorować.