Wyrzuciła z balkonu 15 000 zł. Kolejna ofiara oszustów w Lublinie. Chciała uniknąć włamania

balkon blok
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

73-letnia kobieta wyrzuciła z balkonu 15 000 złotych, wierząc, że o godzinie 23:00. ma dojść do włamania do jej mieszkania. Miała za cel zabezpieczenie oszczędności i wsparcie działań policji. Ponownie zachęcamy do ostrożności w kontakcie z nieznajomymi. Policja szuka sprawców tej kradzieży.

Kolejne oszustwo metodą na „Policjanta”

Po południu do komendy w Lublinie zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Lublina, która zrzuciła z balkonu 15 tysięcy złotych. Osoby podszywające się pod policjantów przekonały ją podczas rozmowy telefonicznej, że o godzinie 23:00 planowane jest włamanie do jej domu. Kobieta uwierzyła w zapewnienia fałszywego policjanta, który próbował uchronić ją przed oszustwem. Straciła w ten sposób swoje oszczędności.

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Seniorka postępowała zgodnie z instrukcjami

Fałszywy policjant poprosił kobietę o pomoc w zatrzymaniu przestępców. Zgodnie z instrukcjami pokrzywdzona przekazała swoje oszczędności, sądząc, że pomaga policji. Niestety, wszystkie te działania doprowadziły do tego, że kobieta straciła swoje oszczędności.

Policjanci szukają sprawców tej kradzieży

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę. Policja ponownie przypomina o różnorodnych formach oszustw. Przestępcy podszywają się za policjantów, członków rodziny, pracowników różnych instytucji oraz osoby publiczne.

Seniorka padła ofiarą oszustów i straciła pieniądze
Seniorka padła ofiarą oszustów i straciła pieniądze | fot. Adobe Stock

Zachowajmy zdrowy rozsądek, a w sytuacji niepewności skontaktujmy się z bankiem, lub najbliższą jednostką policji. Takie prewencyjne zachowanie pozwoli nam uniknąć utraty oszczędności, które gromadziliśmy przez całe życie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.