Wyrwał starszej kobiecie torebkę i uciekł. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. To 35-letni mieszkaniec Lublina

starsza kobieta torebka pierścionek na ręce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ustalenia śledczych doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mieszkańca Lublina, który to na początku października napadł na idącą ulicą starszą kobietę. Mężczyzna wyrwał staruszce torebkę i uciekł.

Ukradł 85-latce torebkę i uciekł

Do zdarzenia doszło na początku października na terenie Lublina. Z ustaleń policjantów wynika, że idąca ulicą 85-latka z zaskoczenia została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Sprawca wyrwał jej torebkę, w której były pieniądze oraz dokumenty, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Straty oszacowano na blisko 4 tys. złotych.

„Nad sprawą przez kilka tygodni pracowali kryminalni. Funkcjonariusze analizowali monitoringi i zebrane dowody. Sprawcę ustalili i zatrzymali operacyjni z „mienia” lubelskiej komendy. To 35-letni mieszkaniec Lublina” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.