Wypadek podczas spływu Wisłą. Kajakarze wpadli do rzeki

IMG 20190414 140212 resized 20190703 025546732
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Duże szczęście mieli kajakarze z woj. mazowieckiego, którzy pływali kajakiem na rzece Wisła w okolicach Nasiłowa. Dwie osoby wpadły do wody. Parze pomocy udzieliła obsługa promu.

We wtorek dyżurny puławskiej komendy został poinformowany o kajakarzu, który wpadł do Wisły i płynie w stronę Puław od przeprawy promowej w Nasiłowie.

Na miejscu policjanci ustalili, że przy przystani promowej, kobieta i mężczyzna wypadli z kajaka. Parze pomocy udzieliła obsługa promu, która wciągnęła ich na pokład, ale kiedy kajak zaczął odpływać z prądem rzeki, mężczyzna wskoczył za nim do wody.

W akcji ratowniczej udział brała Państwowa Straż Pożarna z łodzią oraz WOPR z Kazimierza Dolnego. Mężczyzna został bezpiecznie podjęty z mielizny i wysadzony na brzegu. Turyści zostali ukarani mandatem za popełnione wykroczenie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.