Lublin: Wypadek na ul. Jana Pawła II. Kierująca audi wjechała w radiowóz

IMG 20171220 190010 838
Wypadek na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Filaretów | fot. Małgorzata

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów w Lublinie – informują nasi Czytelnicy. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia.

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów. Z informacji naszych czytelników wynikało, że zderzyły się tam dwa pojazdy: radiowóz oraz samochód osobowy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że radiowóz jadący na sygnale, zjeżdżając ze skrzyżowania ulic został uderzony przez kierującą audi a3. – Policjanci na sygnale jechali za sprawcą wykroczenia drogowego. Wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle – relacjonuje podkom. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Jak udało nam się ustalić, do szpitala na badania zostały przetransportowane trzy osoby: kierująca audi i jej 10-letnia córka oraz policjant z radiowozu. W rejonie wypadku występują spore utrudnienia.

Aktualizacja

– Radiowóz wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Tam jeden z kierowców zatrzymał się i przepuścił radiowóz, lecz kierująca audi jadąca środkowym pasem nie przepuściła go. Doszło do wzajemnego zderzenia się pojazdów. Wyjaśniamy dokładne okoliczności – dodaj podkom. Andrzej Fijołek.


Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij nam na adres [email protected]

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A po co miala puszczac radiowoz skoro prawko za jajka dostala.moze na kursie nie miala spotkania z pojazdem uprzywilijowanym.tak to jest.gdy matoly ucza jak jezdzic skoro sami nie umieja.

  2. Drogi Eryku, według przepisów Prawa o ruchu drogowym uczestnicy ruchu drogowego mają „ułatwić przejazd” pojazdowi uprzywilejowanemu, a nie ustąpić pierwszeństwa. Więc kierująca Audi może najwyżej dostać mandat za nie zastosowanie się do tego przepisu, jednak sprawcą kolizji/wypadku będzie kierowca radiowozu, gdyż według art. 53 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym musi „zachować szczególną ostrożność” podczas poruszania się „na sygnale”.