Wycinka drzew przy al. Racławickich. Powstanie tu budynek mieszkaniowy

IMG 20180917 084728
Wycinka drzew na działce przy al. Racławickich | fot. Dominik Wąsik

Budowa budynku z 113 mieszkaniami wymusiła masową wycinkę drzew w przy al. Racławickich. Teren należący do Agencji Mienia Wojskowego kupił miliarder pochodzący z Lublina.

Chodzi o półhektarową działkę przy al. Racławickich 28a, przy skrzyżowaniu z ul. Godebskiego. Przed nowym rokiem działka należała do Agencji Mienia Wojskowego, lecz szybko zmieniła właściciela. W przetargu wzięło udział trzech deweloperów z Lublina i Warszawy.

– Licytacja przebiegała w gorącej atmosferze – przedsiębiorcy aż 12 razy podbijali cenę wywoławczą, która wynosiła 5 mln 600 tys. złotych. Zwycięzcą została spółka Wartico Invest z Warszawy, która zaoferowała o 1,7 mln złotych więcej – informuje Małgorzata Weber, rzecznik AMW.

Warszawska spółka Wartico Invest należy do Zbigniewa Jakubasa, pochodzącego z Lublina miliardera. Nowy właściciel w tym miejscu planuje budowę 5-piętrowego budynku mieszkaniowego, w którym znajdzie się 113 mieszkań. W budynku znajdzie się także parking podziemny i lokale usługowe zlokalizowane na parterze.

Żeby móc przystąpić do rozpoczęcia budowy, deweloper musiał najpierw uporządkować działkę, na której rosło ponad 100 drzew. Ich wycinka została zrealizowana w ubiegłym tygodniu. Na ich wycinkę zgodził się Urząd Miasta Lublin, który postawił warunek nasadzenia nowych drzew w tym miejscu.

Czytaj także: Wojsko sprzedało atrakcyjną działkę przy Al. Racławickich. Co tam powstanie?

IMG 20180917 084612
Wycinka drzew na działce przy al. Racławickich | fot. Dominik Wąsik

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. oto jak szanuje się zieleń w naszym mieście… może warto to wziąć pod uwagę w 21 października 😉

 2. Obecny Prezydent z tym mi się właśnie kojarzy z ogołacaniem Lublina z drzew. Deweloper ważniejszy niż mieszkańcy. Nasadzenia wolne żarty ….. Na Bronowicach po parku też miały być nasadzenia i co i nic blok stoi drzew nie ma!!! Drwal z Lublina znowu w natarciu Ja już na niego nie zagłosuje

 3. Ludzie!
  Czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem?
  „Teren należący do Agencji Mienia Wojskowego kupił miliarder pochodzący z Lublina.”
  Grzegorzu z Bronowic – co ma do tego Prezydent???
  TpZ – teren był wojskowy a stał się prywatny, więc o co kaman?

  Widzę że boty zaczynają swoją działalność! Przykre…

 4. Weźcie wy się puknijcie w głowę, działka stała się prywatna, plan zagospodarowania tam jest, wszystko jest zgodne. Pan posadzi nowe drzewa, pewnie już nie będą takie wysokie, ale teren będzie wyglądał duzo ładniej niż teraz, krzak na krzaku. Jak wam żal to było samemu kupić i zostawić te drzewa nic nie budując, albo pisać do UM aby miasto odkupiło ten teren i zrobiło tam np. park.