Wojsko sprzedało atrakcyjną działkę przy Al. Racławickich. Co tam powstanie?

Działka przy al. Racławickich sprzedana przez Agencję Mienia Wojskowego | fot. Dominik Wąsik

Pod koniec ubiegłego roku Agencja Mienia Wojskowego sprzedała działkę znajdującą się przy Al. Racławickich w Lublinie. Warszawski deweloper zapłacił za nieruchomość ponad 7 mln zł.

Chodzi o półhektarową działkę przy al. Racławickich 28 a, przy skrzyżowaniu z ul. Godebskiego. Przed nowym rokiem działka należała do Agencji Mienia Wojskowego, lecz szybko zmieniła właściciela. W przetargu na sprzedaż nieruchomości przystąpiło trzy podmioty: lubelska spółdzielnia mieszkaniowa oraz deweloperzy: z Lublina i Warszawy.

– Licytacja przebiegała w gorącej atmosferze – przedsiębiorcy aż 12 razy podbijali cenę wywoławczą, która wynosiła 5 mln 600 tys. złotych. Zwycięzcą została spółka Wartico Invest z Warszawy, która zaoferowała o 1,7 mln złotych więcej – informuje Małgorzata Weber, rzecznik AMW.

Działka została sprzedana za 7 mln 300 tys. zł. Firma Wartico Invest z Warszawy należy do Zbigniewa Jakubasa, który pochodzi z Lublina.

O potencjale działki świadczyły m.in. atrakcyjna lokalizacja – 2 km od ścisłego centrum Lublina, dogodne połączenie komunikacyjne oraz aktualna decyzja o ustaleniu warunków zabudowy, która daje możliwość postawienia wielorodzinnego budynku z usługami oraz podziemnym parkingiem.

Zyski ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości AMW wykorzystuje do budowy nowych mieszkań dla żołnierzy.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.