Wojsko sprzedało atrakcyjną działkę przy Al. Racławickich. Co tam powstanie?

IMG 20180111 104507
Działka przy al. Racławickich sprzedana przez Agencję Mienia Wojskowego | fot. Dominik Wąsik

Pod koniec ubiegłego roku Agencja Mienia Wojskowego sprzedała działkę znajdującą się przy Al. Racławickich w Lublinie. Warszawski deweloper zapłacił za nieruchomość ponad 7 mln zł.

Chodzi o półhektarową działkę przy al. Racławickich 28 a, przy skrzyżowaniu z ul. Godebskiego. Przed nowym rokiem działka należała do Agencji Mienia Wojskowego, lecz szybko zmieniła właściciela. W przetargu na sprzedaż nieruchomości przystąpiło trzy podmioty: lubelska spółdzielnia mieszkaniowa oraz deweloperzy: z Lublina i Warszawy.

– Licytacja przebiegała w gorącej atmosferze – przedsiębiorcy aż 12 razy podbijali cenę wywoławczą, która wynosiła 5 mln 600 tys. złotych. Zwycięzcą została spółka Wartico Invest z Warszawy, która zaoferowała o 1,7 mln złotych więcej – informuje Małgorzata Weber, rzecznik AMW.

Działka została sprzedana za 7 mln 300 tys. zł. Firma Wartico Invest z Warszawy należy do Zbigniewa Jakubasa, który pochodzi z Lublina.

O potencjale działki świadczyły m.in. atrakcyjna lokalizacja – 2 km od ścisłego centrum Lublina, dogodne połączenie komunikacyjne oraz aktualna decyzja o ustaleniu warunków zabudowy, która daje możliwość postawienia wielorodzinnego budynku z usługami oraz podziemnym parkingiem.

Zyski ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości AMW wykorzystuje do budowy nowych mieszkań dla żołnierzy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.