Wyciek kwasu solnego w Opolu Lubelskim. Żrącą substancję przewoził kurier

wyciek kwasu solnego
Wyciek kwasu solnego w Opolu Lubelskim | fot. KPP Opole Lubelskie

Podczas transportu doszło do rozszczelnienia jednego z pojemników, znajdujących się na palecie. Jak się okazało, był to żrący kwas solny. Interweniowała Chemiczna Jednostka Straży Pożarnej z Lublina.

W czwartek około godz. 15.20 dyżurny opolskiej komendy odebrał zgłoszenie o wycieku kwasu solnego z samochodu dostawczego przewożącego paczki, wśród których była paczka zawierająca pojemniki z kwasem solnym.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że jedna z paczek zawierała 24 plastikowe kanistry o pojemności 30 litrów każdy, w których znajdował się kwas solny i kwas octowy. Jedna z beczek uległa rozszczelnieniu, w wyniku czego nastąpił wyciek.

Natychmiast o wycieku kwasu solnego zaalarmowano Chemiczną Jednostkę Straży Pożarnej z Lublina, która przeprowadziła działania związane z jego neutralizacja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.