Wybuch w mieszkaniu w Świdniku. Dwie osoby w ciężkim stanie

IMG 9528
Wybuch w mieszkaniu przy ul. Hallera w Świdniku | fot. KPP Świdnik

Policjanci pod nadzorem prokuratura ustalają przyczynę wybuchu, w jednym z mieszkań w Świdniku. Wiadomo, że eksplozja nie była spowodowana wyciekiem gazu.

Informacje o wybuchu w jednym z mieszkań przy ul. Hallera w Świdniku służby ratunkowe otrzymały w piątek po godz. 13.30. Mieszkańcy osiedla Wschód usłyszeli huk i odgłosy tłuczonego szkła. Eksplozja była na tyle silna, że w mieszkaniu popękały wszystkie szyby. Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych informacja się potwierdziła.

W mieszkaniu na parterze doszło do eksplozji z pożarem. Strażacy szybko opanowali ogień i ewakuowali ze środka mieszkania dwie poszkodowane osoby. Kobieta w wieku 27-lat z poważnymi oparzeniami całego ciała została przetransportowana do Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Lekarze jej stan oceniają jako krytyczny. W środku był też 29-letni mężczyzna, który z ranami kłutymi trafił do szpitala w Lublinie.

Dodatkowo strażacy ewakuowali z bloku 7 osób. Inspekcja Nadzoru Budowlanego sprawdził stan techniczny budynku i nie stwierdził naruszenia. Pogotowie gazowe nie stwierdziło rozszczelnienia instalacji gazowej, co oznacza, że przyczyną wybuchu nie był gaz.

– Na miejscu, policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności zdarzenia – informuje Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

IMG 9530
Wybuch w mieszkaniu przy ul. Hallera w Świdniku | fot. KPP Świdnik

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.