Wybory prezydenckie 2020 tylko w formie korespondencyjnej. Weto Senatu odrzucone

poczta polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wybory prezydenckie 2020. Posłowie odrzucili stanowisko Senatu ws. ustawy o organizacji wyborów prezydenckich w 2020 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

Sejm odrzucił uchwałę Senatu

Sejm podczas czwartkowego posiedzenia odrzucił weto Senatu wobec ustawy o tzw. wyborach kopertowych, co pozwala na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej.

Za głosowało 236 posłów, przeciw 213, wstrzymało się 11. Za odrzuceniem uchwały Senatu opowiedziało się 235 posłów klubu PiS, w tym politycy Solidarnej Polski i Porozumienia. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

>>> Aktualizacja 8.05.2020: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. głosowania korespondencyjnego

Wybory korespondencyjne 2020

Ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. została uchwalona przez Sejm 6 kwietnia z inicjatywy PiS. Przewiduje, że głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich ma być tylko korespondencyjne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wybory prezydenckie 2020 nie odbędą się 10 maja. Kaczyński porozumiał się z Gowinem

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.