Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Decyzja marszałka Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich 2020

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Datę wyborów ogłosiła w środę Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ewentualna druga tura wyborów zostanie przeprowadzona 12 lipca.

Data wyborów prezydenckich 2020 została ogłoszona przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek w środę przed południem. Wybory odbędą się 28 czerwca i 12 lipca, o ile do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura wyborów.

– Zarządzam wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Datę wyborów wyznaczam na niedzielę 28 czerwca 2020 r. – oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że Państwowa Komisja Wyborcza nie zgłosiła uwag do przedstawionego kalendarza wyborczego.

Głosowanie w wyborach prezydenckich 2020 odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych oraz dla chętnych – korespondencyjnie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.