Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Decyzja marszałka Sejmu

marszałek sejmu elżbieta witek
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich 2020

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Datę wyborów ogłosiła w środę Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ewentualna druga tura wyborów zostanie przeprowadzona 12 lipca.

Data wyborów prezydenckich 2020 została ogłoszona przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek w środę przed południem. Wybory odbędą się 28 czerwca i 12 lipca, o ile do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura wyborów.

– Zarządzam wybory prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Datę wyborów wyznaczam na niedzielę 28 czerwca 2020 r. – oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że Państwowa Komisja Wyborcza nie zgłosiła uwag do przedstawionego kalendarza wyborczego.

Głosowanie w wyborach prezydenckich 2020 odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych oraz dla chętnych – korespondencyjnie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.