Wybił szyby w zakrystii, ukradł elektronarzędzia z budowy. 18-letni wandal zatrzymany

18-letni wandal z Łęcznej w rękach policji
18-letni wandal z Łęcznej w rękach policji | fot. KPP Łęczna

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łęcznej. Młody mężczyzna odpowie za wybicie szyb w zakrystii, kradzież elektronarzędzi z budowy oraz próbę włamania do zakładu optycznego. To już kolejne przestępstwa na koncie 18-latka.

Wandal z Łęcznej w rękach policji

W ubiegłym tygodniu łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniach i kradzieży z włamaniem, do których doszło w Łęcznej w nocy z 4 na 5 stycznia. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło wybicia dwóch szyb w budynku zakrystii na terenie parafii pw. św. Barbary.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na placu budowy przy Al. Jana Pawła II. Jak ustalili funkcjonariusze łupem sprawcy padły elektronarzędzia między innymi wkrętarka, szlifierka kątowa, zestawy kluczy.

Tej samej nocy doszło także do próby włamania do zakładu optycznego. Łącznie poszkodowani oszacowali straty łącznie na kwotę blisko 14 tys. złotych. Policjanci zajmujący się zgłoszeniami już tego samego dnia wytypowali sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Łęcznej.

Jak się okazało, zatrzymany 18-latek to ten sam sprawca, który w listopadzie 2021 r. wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, zniszczył klosze do lamp oraz oczka oświetleniowe. Wandal został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.

Za ostatnie swoje czyny 18 -latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.