Wszystkich Świętych w Lublinie. Sprawdź, gdzie są parkingi przy cmentarzach

68 116061 g
Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy | fot. Lubelska Policja

W piątek 1 listopada we Wszystkich Świętych wiele ulic wokół cmentarzy w Lublinie zostanie zamkniętych. Sprawdź, jak dojechać do cmentarza i gdzie można zaparkować samochód.

1 listopada we Wszystkich Świętych parkowanie przy cmentarzach w Lublinie i regionie może być sporym wyzwaniem. Policja i Zarząd Dróg i Mostów apelują, by mieszkańcy Lublina wybrali 1 listopada komunikację miejską. Dzięki temu ruch wokół cmentarzy będzie mniejszy. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Gdzie parkować, jeśli na cmentarze w Lublinie wybierzemy się samochodem? Podpowiadamy.

Cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka. Gdzie zaparkować samochód?

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parking przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych oznakowaniem miejscach wokół cmentarza.

Cmentarz przy ul. Lipowej. Gdzie zaparkować samochód?

W rejonie cmentarza przy ul. Lipowej niełatwo o miejsce do parkowania nawet w dzień powszedni, a co dopiero 1 listopada. Parking pod Plazą zostanie udostępniony 1 listopada bezpłatnie od godz. 6.00 do godz. 23.00. Wjazd i wyjazd jest możliwy zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i od ul. Obrońców Pokoju. Parking jest dwupoziomowy, zmieści się na nim ok. 670 pojazdów.

Jak co roku dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Od 31 do 4 listopada nie będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się. Z kolei zatoczka przy Plazie od strony ul. Ofiar Katynia została przeznaczona dla samochodów osób niepełnosprawnych.

Cmentarz przy ul. Pszczelej. Gdzie zaparkować samochód?

Od 1 do 3 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Parkować można na parkingu przy cmentarzu.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej. Gdzie zaparkować samochód?

Od 1 do 3 listopada na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa. Parkować można na parkingu przy cmentarzu.

Policjanci pokierują ruchem i wskażą parking

Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w czasie Wszystkich Świętych będzie zmieniona organizacja ruchu. Policjanci wskażą miejsca parkingowe oraz pomogą pieszym bezpiecznie pokonać przejścia.

Czytaj także: Prognoza pogody na 1-3 listopada 2019. Jaka pogoda we Wszystkich Świętych?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.