Pogoda na 1-3 listopada 2019. Jaka pogoda we Wszystkich Świętych?

autumn 2734995 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Jaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych 1-3 listopada? We Wszystkich Świętych w Lublinie i regionie termometry pokażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza.

Pogoda na 1 listopada – Wszystkich Świętych. Jaka pogoda w piątek?

W piątek polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, który na przeważającym obszarze kraju zapewni suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Do końca dnia padać jednak nigdzie nie powinno. 1 listopada czeka nas zimny poranek, ale w ciągu dnia temperatury będą rosły. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach w województwie lubelskim zobaczymy 6°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Pogoda na 2 listopada. Jaka pogoda w sobotę?

W sobotę wyraźna zmiana pogody. Wyż odsunie się na wschód, a cała już Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Szkocji. Napłynie do nas cieplejsze, ale także wilgotniejsze powietrze, co oznacza wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Strefa opadów deszczu już w nocy z piątku na sobotę wkroczy nad zachodnią Polskę i do rana sięgnie aż po centrum. W dzień padać będzie na przeważającym obszarze kraju, najwięcej w północnej połowie oraz na zachodzie, najmniej na południowym wschodzie. Będzie cieplej niż w piątek – noc już bez przymrozków, w dzień od 6°C, 9°C na północnym wschodzie i około 11°C w centrum do 14°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami nawet dość porywisty, również z kierunków południowych.

Pogoda na 3 listopada. Jaka pogoda w niedzielę?

Polska pozostanie w zasięgu rozległego niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Padać będzie jednak znacznie mniej – opadów deszczu spodziewać się należy jedynie miejscami, głównie w obszarach podgórskich, gdzieniegdzie w centrum i na północy kraju. Słońce nieśmiało będzie przebijać się przez chmury. Utrzymywanie się niżu nad zachodnią Europą sprawi, że napływać będzie coraz cieplejsze powietrze – w nocy z soboty na niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 5°C na Suwalszczyźnie do nawet 10°C , 11°C na Podkarpaciu i nad morzem. W całym kraju z południa będzie wiał dokuczliwy i porywisty wiatr, którego prędkość w porywach wyniesie do około 50 km/h, na południowym wschodzie nawet do 70 km/h.

Prognoza pogody dla Lublina

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.