Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy, parkingi [INFORMATOR]

Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie
Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Publikujemy informacje dla osób planujących odwiedziny na cmentarzach w Dniu Wszystkich Świętych. Tego dnia w rejonie nekropolii obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Część zmian wprowadzona zostanie w sobotę 30 października.

Sprawdź, jak dojechać na cmentarz i gdzie zaparkować

W okresie Wszystkich Świętych, w rejonach lubelskich cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Mają one na celu umożliwić sprawne dotarcie w okolice nekropolii. Dostępne dla mieszkańców będą specjalne linie, tzw. cmentarne, przeznaczone do obsługi najczęściej wybieranych w tych dniach kierunków. Tak jak poprzednio, funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.

Materiał powiązany: Organizacja komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 2021 w Lublinie [INFORMATOR]

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

Od 29 października do 2 listopada na ul. Cmentarnej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Wyjazd pojazdów będzie możliwy drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Aby wjechać na parking za pawilonami handlowymi, należy użyć pierwszego wjazdu, a środkowym będzie się odbywał wyjazd z nakazem jazdy w prawo. Natomiast ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.

Zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zaczną obowiązywać 29 października po godz. 16.00. Za skrzyżowaniem z ul. Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku. Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina).

Na rondzie im. Janusza Krupskiego 29 października wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

W rejonie cmentarza na Majdanku zmiany obejmą również sygnalizację świetlną. Na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny sygnalizacja zostanie przełączona na puls w dniach 30 października (rano) do 2 listopada (rano). Na przejściach dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu, sygnalizacja będzie wyłączona na puls od 31 października do 2 listopada rano.

Parkowanie pojazdów będzie możliwe zarówno na parkingach przy cmentarzu, a także na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.

Cmentarz przy ul. Lipowej

Od 25 października do 3 listopada parking przy cmentarzu zostanie wyłączony z użytkowania, a miejsca postojowe przeznaczone na handel. Od 30 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy galerii handlowej Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.

W niedzielę (31 października) i poniedziałek (1 listopada) możliwy będzie bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod galerią handlową Lublin Plaza w godz. 7.00-21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych od 30 października do 2 listopada (rano) zostanie zniesiony zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego, co umożliwi postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

Od 31 października do 1 listopada na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu dla pojazdów w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót z cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

Od 31 października do 1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie możliwy ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.