Wszystkich Świętych 2019 w Lublinie. Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

kierowanie ruchem policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy obowiązuje już od środy, 30 października i będzie obowiązywała do poniedziałku, 4 listopada. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze.

Wzorem poprzednich lat, w rejonie cmentarzy, wprowadzono tymczasową organizację ruchu dedykowaną dla święta Wszystkich Świętych oraz najbliższych kilku dni.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

Ulica Cmentarna

Od środy (30 października) do 4 listopada obowiązuje jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej. Tak samo jak w latach ubiegłych utrzymana jest relacja od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Ponadto, po obu stronach ulicy wprowadzono zakaz zatrzymywania się, co ma wyeliminować parkowanie pojazdów na chodnikach. Wyjazd z parkingów odbywa się drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie obowiązuje zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza są kierowane do centrum ul. Dekutowskiego i al. Witosa.

Ulica Droga Męczenników Majdanka

Od czwartku (31 października) zmieniło się przeznaczenie pasów ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu są do jazdy w kierunku cmentarza (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum), a jeden do centrum. Wprowadzono zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony dzielnicy Felin).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 4 listopada działać będzie w trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo sygnalizacja na ul. Krańcowej na wysokości targu (1 – 2 listopada).

Sprawdź, parkingi na cmentarzu przy ul. Droga Męczenników Majdanka – TUTAJ.

Cmentarz przy ul. Lipowej

Od piątku (25 października) do 5 listopada (rano) miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej są przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego. Od czwartku (31 października) do 4 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza została oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Sprawdź, parkingi na cmentarzu przy ul. Lipowej – TUTAJ.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

Od 1 do 3 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej wprowadzono jeden kierunek. Powrót spod cmentarza odbywa się ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Sprawdź, parkingi na cmentarzu przy ul. Pszczelej – TUTAJ.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

Od 1 do 3 listopada na ul. Bełżyckiej został wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej odbywa się ul. Folwarczną, która została oznakowana jako jednokierunkowa.

Sprawdź, parkingi na cmentarzu przy ul. Bełżyckiej – TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.