Ważny temat? Prześlij newsa!

Wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

Spotted Lublin

Znamy już wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim. Pokazy będą odbywać się w każdą sobotę od godz. 21.   Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne w tym roku. Od pierwszego pokazu, który odbył się 14 czerwca do końca września odbędą się łącznie 32 prezentacje multimedialne.   – W przyszłym roku […]

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim | fot. UM Lublin

Znamy już wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim. Pokazy będą odbywać się w każdą sobotę od godz. 21.

 

Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne w tym roku. Od pierwszego pokazu, który odbył się 14 czerwca do końca września odbędą się łącznie 32 prezentacje multimedialne.

 

– W przyszłym roku pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, najwcześniej prawdopodobnie w długi weekend majowy – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

 

Harmonogram pokazów multimedialnych na wrzesień:

* sobota, 2 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
* piątek, 8 września, godz. 21.00 – Wydarzenia kulturalne (Europejski Festiwal Smaku)
* sobota, 9 września, godz. 21.00 – Sen o mieście (Europejski Festiwal Smaku)
* sobota, 16 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
* sobota, 23 września, godz. 21.00 – Wydarzenia kulturalne
* sobota, 30 września, godz. 21.00 – Sen o mieście

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check