Wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim
Pokazy multimedialne na pl. Litewskim | fot. UM Lublin

Znamy już wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim. Pokazy będą odbywać się w każdą sobotę od godz. 21.

 

Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne w tym roku. Od pierwszego pokazu, który odbył się 14 czerwca do końca września odbędą się łącznie 32 prezentacje multimedialne.

 

– W przyszłym roku pokazy ponownie rozpoczną się na wiosnę, najwcześniej prawdopodobnie w długi weekend majowy – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

 

Harmonogram pokazów multimedialnych na wrzesień:

* sobota, 2 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
* piątek, 8 września, godz. 21.00 – Wydarzenia kulturalne (Europejski Festiwal Smaku)
* sobota, 9 września, godz. 21.00 – Sen o mieście (Europejski Festiwal Smaku)
* sobota, 16 września, godz. 21.00 – Historia Placu Litewskiego na wesoło
* sobota, 23 września, godz. 21.00 – Wydarzenia kulturalne
* sobota, 30 września, godz. 21.00 – Sen o mieście

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.