Wrześniowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim
Pokazy multimedialne na pl. Litewskim | fot. UM Lublin

Wrzesień jest ostatnim miesiącem w tym roku, w którym prezentowane będą pokazy multimedialne na pl. Litewskim.

We wrześniu zaplanowanych jest 9 pokazów, które rozpoczynać się będą od godz. 21.00 prezentacją „Anioły Lubelskie”, a poprzedzi je 5 minutowy film na mgiełce fontanny nawiązujący do rocznicy 100-lecia Polski Niepodległej – Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność”.

Wrzesień jest też ostatnim miesiącem w tym roku, kiedy na fontannie odbędą się pokazy multimedialne. Pokazy wrócą dopiero w przyszłym roku na wiosnę, prawdopodobnie w długi weekend majowy.

Harmonogram pokazów multimedialnych na wrzesień:

+ sobota (1 września), godz. 21.00  – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
+ niedziela (2 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście 
+ piątek (7 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście
+ sobota (8 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Historia Pl. Litewskiego na wesoło
+ piątek (14 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
+ sobota (15 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie +  Sen o mieście
+ wtorek (19 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Sen o mieście (IV Ogólnopolski Kongres Politologii)
+ piątek (21 września), godz. 21.00 – Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
+ sobota (22 września), godz. 21.00  – Anioły lubelskie + Sen o mieście

Pokazy na Placu Litewskim – OPISY

„Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność” jest to 5-minutowa prezentacja na mgiełce fontanny ukazująca rolę Lublina w procesach odzyskana Niepodległości w Polsce, zrealizowana w stylizacji kroniki filmowej, w której wykorzystano archiwalne materiały i nagrania: fragmenty filmów, zdjęcia oraz animacje komputerowe.

„Anioły lubelskie” jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwii katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla.

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.