Wpadł złodziej katalizatorów. Obywatel Gruzji uszkodził co najmniej 5 samochodów na osiedlowych parkingach

Obywatel Gruzji kradł katalizatory na terenie Lublina
Obywatel Gruzji kradł katalizatory na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Lubelscy policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja katalizatorów. Operacyjni udowodnili 31-letniemu obywatelowi Gruzji pięć kradzieży katalizatorów. Straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

Złodziej katalizatorów zatrzymany

Zatrzymanie sprawcy kradzieży katalizatorów było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Do kradzieży dochodziło w kwietniu na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach Lublina. Łącznie zginęło 5 katalizatorów oraz doszło do 2 prób kradzieży. Straty oszacowano na ponad 20 tys. zł.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do 31-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna wpadł w Warszawie. Usłyszał zarzuty 5 kradzieży katalizatorów oraz 2 usiłowań kradzieży. Dodatkowo policjanci udowodnili mu kradzież portfela i torebki w galerii handlowej.

Na wniosek śledczych 31-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.