WORD-y zaczynają egzaminować. Kiedy egzamin na prawo jazdy w Lublinie?

IMAG3104
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego rozpoczynają swoją działalność po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Kiedy egzamin na prawo jazdy w WORD Lublin?

Na pierwszy ogień poszedł warszawski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy ul. Odlewniczej. Tutaj egzaminy na prawo jazdy są przeprowadzane od poniedziałku 20 kwietnia. Egzaminy są realizowane z zachowaniem wszystkich wymogów i obostrzeń, wynikających z obowiązujących przepisów prawa.

Od najbliższego poniedziałku drugim ośrodkiem w Polsce, który wznowi egzaminowanie, po przewie, będzie WORD w Białymstoku. Tutaj również egzaminy będą przeprowadzane dla wszystkich kategorii z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Konieczne będzie m.in. zasłanianie twarzy i dezynfekowanie dłoni. Egzaminatorzy będą jeździć w przyłbicach i rękawiczkach. Maseczki i rękawiczki będą musieli nosić też kandydaci na kierowców. Po każdym egzaminie praktycznym samochód będzie odkażany.

Kandydat przed przystąpieniem do państwowego egzaminu na prawo jazdy będzie musiał wypełnić ankietę wstępnej kwalifikacji oraz podpisać oświadczenie. Dopiero analiza zawartych informacji w ankiecie i oświadczeniu da podstawę do dopuszczenia do egzaminu na prawo jazdy.

WORD w Białymstoku zastrzega, że w przypadku oceny informacji zawartych w ankiecie, jeśli zajdzie podejrzenie zagrożenie dla osób pracujących lub korzystających z usług ośrodka, może odmówić egzaminowania takiej osoby.

Prócz kandydatów na kierowców, pozostałe osoby będą miały zakaz wstępu na teren ośrodka. W czasie egzaminu teoretycznego zachowany ma być dystans 1,5 metra między osobami. Przy wejściu ma być kandydatom mierzona temperatura. W przypadku podwyższonej temperatury ciała nie podejdą do egzaminu.

Egzamin na prawo jazdy – kiedy można zdać w WORD Lublin?

„Nic na temat wznowienia działalności WORD w Lublinie nie wiemy. Należy śledzić naszą stronę internetową, na której poinformujemy o terminie wznowieniu egzaminowania” – dowiadujemy się po telefonie do sekretariatu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

AKTUALIZACJA: Egzamin na prawo jazdy w Lublinie dopiero w maju. Chodzi o procedury higieniczne

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Brak słów dosyć ze egzamin to jeszcze stres i gumowę rekawiczki mokre ręce maska na tważy super sprawa napewno zdany egzamin