WORD szuka egzaminatora. Ile można zarobić i jakie są wymagania?

word lublin egzamin prawo jazdy samochód egzaminacyjny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie ogłosił nabór na stanowisko egzaminatora. Ile można zarobić jako egzaminator i jakie są wymagania na tym stanowisku?

WORD Lublin szuka egzaminatora

Egzaminator prawa jazdy, jak sama nazwa wskazuje, jest osobą uprawnioną do przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy. Musi cechować się doskonałą znajomością przepisów drogowych, być opanowany oraz reprezentować wysokie standardy etyczne.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie ogłosił właśnie nabór na stanowisko egzaminatora. Do zadań egzaminatora będzie należało przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy w WORD Lublin oraz ośrodków terenowych w Puławach i Kraśniku.

WORD oczekuje od kandydatów posiadania uprawnień egzaminatora, zaświadczenia o aktualnym wpisie do prowadzonej przez Marszałka Województwa ewidencji egzaminatorów, umiejętności podejmowania szybkich i trafnych decyzji, dyspozycyjności, sumienności, pracowitości oraz wysokiej kultury osobistej.

„Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego oraz pracę w systemie zmianowym w 3 lokalizacjach – zgodnie z harmonogramem” – czytamy na stronie WORD Lublin.

Wynagrodzenie egzaminatora prawa jazdy

Kwestię wynagrodzenia egzaminatora prawa jazdy reguluje Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 11 października 2007 r. w sprawie warunków wynagradzania egzaminatorów przeprowadzających egzaminy kandydatów na egzaminatorów kierowców.

Wyróżnia ono miesięczne stawki wynagrodzenia zasadniczego oraz miesięczne stawki dodatku zadaniowego. Zgodnie z rozporządzeniem wyglądają one następująco:

Stawki wynagrodzenia zasadniczego:

  • egzaminator I stopnia – IV cztery kategorie prawa jazdy – 4000-5000 zł,
  • egzaminator II stopnia – III trzy kategorie prawa jazdy – 3500-4500 zł,
  • egzaminator III stopnia – II dwie kategorie prawa jazdy – 3000-4000 zł,
  • egzaminator IV stopnia – I jedna kategoria prawa jazdy – 2500-3500 zł.

Wysokość stawki dodatku zadaniowego, wynikającego z umowy o pracę, jest uzależniona od liczby kategorii uprawnień, na jakie egzaminator przeprowadza egzaminy na prawo jazdy. W przypadku:

  • jednej kategorii – 1000-1500 zł,
  • dwóch kategorii –1500-2000 zł,
  • trzech kategorii – 2000-2500 zł,
  • czterech kategorii – 2500-3000 zł. 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.