„Won z granicy”, „odpowiecie za śmierć”. Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego

Akt dewastacji na terenie budowy dworca metropolitalnego w Lublinie
Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Policja szuka sprawców aktu wandalizmu, do którego doszło na terenie budowy nowego dworca autobusowego w Lublinie. Pojawiły się napisy skierowane pod adresem firmy Budimex, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Akt wandalizmu na budowie dworca autobusowego

„Won z granicy”, „odpowiecie za śmierć”, „zostawcie puszczę w spokoju”, „łapy precz”, „mur mordercy”, „je*ać mur” – takie napisy od dobrych dwóch tygodni mogą zauważyć na terenie budowanego dworca metropolitalnego przechodnie przechadzający się ul. Młyńską. Napisy widać z ulicy, szczególnie te umieszczone na konstrukcji wiat peronowych. Kilka z nich zostało naniesionych na filary wiat.

Jak udało nam się ustalić, napisy są skierowane pod adresem firmy Budimex, która jest generalnym wykonawcą dworca metropolitalnego, ale nie tylko. Napisy mają odnosić się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie na odcinku Puszczy Białowieskiej wykonawcą zapory z Białorusią jest firma Budimex. Prace Budimexu są prowadzone na 100-kilometrowym odcinku, pas przygraniczny wzdłuż Puszczy Białowieskiej stanowi mniej niż 40% jego długości.

„Rozumiejąc emocje, jakie pojawiają się wokół tematu budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej, w tym w szczególności na odcinku Puszczy Białowieskiej, 26.01.2022 r. przedstawiciele naszej firmy przeprowadzili konsultacje z samorządami. Rozumiemy, jak wielką wartością jest Puszcza Białowieska i pragniemy pracować z poszanowaniem jej ekosystemu” – piszą przedstawiciele Budimexu w komunikacie z 28 stycznia 2022 r.

Sprawa zgłoszona na policję

„To pierwszy przypadek aktu dewastacji na terenie zamkniętego placu budowy. Sprawa została zgłoszona na policję i trwają ustalenia sprawców. Wykonawca dokonał również zgłoszenia do ubezpieczyciela. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych filary wiat autobusowych zostaną oczyszczone z napisów” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Budimex wnioskuje o dodatkowe 11 miesięcy na dokończenie budowy dworca metropolitalnego

Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego w Lublinie
Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego w Lublinie
Akt dewastacji na budowie dworca metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.