Wolne miejsca na bezpłatne badania kolonoskopowe w Lublinie

szpital, lekarz, pielęgniarka
fot. USK Nr 4 w Lublinie

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe w ramach programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego. Badania są dostępne bez skierowania.

Kto może skorzystać?

Badania skierowane są do osób bez objawów raka jelita grubego, które:

  • nie miały kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat,
  • są w wieku 50-65 lat,
  • mają 40-49 lat i krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo) z rakiem jelita grubego.

Profilaktyka ratuje życie

Rak jelita grubego często rozwija się bezobjawowo przez wiele lat. Kolonoskopia umożliwia wykrycie i usunięcie nieprawidłowości na wczesnym etapie.

„Kolonoskopia jest niezwykle ważna, bo niejednokrotnie jest to badanie, które może uratować pacjentowi życie,” podkreśla prof. Halina Cichoż-Lach. „Nieraz udało nam się rozpoznać zmiany polipowate, które okazały się zmianami nowotworowymi.”

Badanie trwa od 15 do 30 minut, a wyniki są analizowane histopatologicznie.

Rejestracja na badanie

Rejestracja telefoniczna: 81 724 46 73 lub 81 724 45 32, lub w Sekretariacie Kliniki Gastroenterologii USK Nr 4 w Lublinie (ul. Dra K. Jaczewskiego 8, V piętro). Można też zapisać się przez e-rejestrację USK Nr 4.

Masz wśród bliskich, kto mógłby skorzystać z badania? Podziel się z nim tą informacją

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.