Włodawa: Szaleńcza ucieczka 16-latka samochodem przed policją zakończona w rowie

16-latek w sobotni poranek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekał przez policjantami, licząc, że się uda. Wjechał do rowu.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po godzinie 5.00. Policjanci podczas patrolu na obwodnicy jeziora Białego zauważyli pojazd VW Golf. Według policji za kierowcą mógł znajdować się nietrzeźwy kierowca.

Młody mężczyzna jechał bardzo niepewnie, miał również widoczne trudności z zachowaniem właściwego toru jazdy. Kiedy zauważył radiowóz raptownie przyspieszył wyjeżdżając na drogę wojewódzką w 812 w kierunku Włodawy. Pojazd jechał z bardzo dużą prędkością po drodze popełniając przy tym liczne wykroczenia między innymi: ominął wysepkę rozdzielającą pasy ruchu z lewej strony łamiąc tym samym znak nakazu jazdy z prawej strony znaku, na zakręcie złapał pobocze, a na końcu swoją jazdę zakończył w rowie próbując uciec w drogę gruntową prowadzącą do lasu.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, który był pod wpływem alkoholu. W swoim organizmie miał ponad 0,3 promila. Autem zaś przewoził 3 pasażerów, wśród których znalazł się właściciel pojazdu 26-latek z gm. Wola Uhruska – który miał ponad 2 promile. Kolejnym pasażerem był również  nieletni 17-latek z gm. Wola Uhruska oraz 28-latek z pow. parczewskiego także pod widocznym działaniem alkoholu.

Nieletni zostali przekazani swoim rodzicom. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, zaś właściciel auta będzie tłumaczyć się za udzielenie pojazdu osobie nieuprawnionej. Za to wykroczenie grozi kara grzywny.

(fot. policja)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.