Właściciele domów mogą dostać pieniądze na przyłączenie do kanalizacji

Samochód MPWiK do odsysania nieczystości płynnych
Samochód MPWiK do odsysania nieczystości płynnych | fot. Dominik Wąsik

Właściciele domów, którzy mają szansę na podłączenie do kanalizacji, mogą uzyskać na ten cel dotację miejską — poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Wnioski można już składać.

Dotacja dla właścicieli nieruchomości

Właściciele domów mogą otrzymać dotację pod warunkiem, że nieruchomość zlokalizowana jest na terenie Lublina, gdzie jest możliwość podłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej. MPWiK na podłączenie nieruchomości do kanalizacji daje dotację w wysokości do 50 proc. poniesionych kosztów budowy, w kwocie nie większej niż 5 tys. zł.

„Wsparcie finansowe przeznaczone jest także do wybudowanego podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej z przydomową przepompownią ścieków – w wysokości do 50 proc. poniesionych kosztów budowy, w kwocie nie większej niż 10 tys. zł” – mówi Magdalena Bożko-Miedzwiecka, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Można już składać wnioski

Jak informuje spółka, o dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty, które wykonały podłączenie posesji do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej i w okresie od 1 czerwca do 30 września 2024 r. zawarły/zawrą z MPWiK umowę o odprowadzanie ścieków bytowych z posesji zabudowanych.

Jak czytamy w regulaminie, chodzi o budynki mieszkalne, budynki przeznaczone na potrzeby administracji publicznej, oświaty, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej.

Wnioski o dofinansowanie można już składać. Wsparcie będzie udzielane do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do końca października 2024 r.

MPWiK przeznaczy na ten cel 738 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.